مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به کاهش شمار بستری‌های مبتلا به کرونا در این شهرستان گفت: هم اکنون ۱۸ بیمار در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان بستری هستند که نسبت به ماه گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است.

امیر بهزاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار هه وال موکریان افزود: از مجموع بستری‌شدگان در بخش ویژه کرونا در این بیمارستان ۱۳ نفر مبتلا و پنج نفر مشکوک هستند که از بین آنان ۱۰ نفر در بخش آی‌سی‌یو و چهار نفر نیز به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون بیش از ۶ هزار و ۲۵۰ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در این شهرستان شناسایی شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: در این مدت ۳۰۲ مبتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۲۹۲ نفر از شهروندان مهاباد و ۱۰ نفر نیز ساکن سایر شهرهای کشور بودند اما محل تولد آنها این شهرستان بوده است.

بهزاد اظهار داشت: بیشترین میزان شیوع کرونا در مهاباد بین افراد زیر ۵۰ سال است و بیشترین میزان فوتی‌ها در سنین بالای ۶۰ سال و در بین افرادی که دارای بیماری‌های پیش زمینه‌ای هستند، روی داده است.

وی با بیان اینکه در چند روز آینده تاثیرات شب یلدا بر وضعیت شهرستان مشخص خواهد شد، گفت: وضعیت کرونا همواره شکننده است و شهروندان باید تا پایان فصل سرما حساسیت ویژه‌ای در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند.

بهزاد ضمن هشدار نسبت به کاهش استفاده از ماسک بیان کرد: افزایش و کاهش این ویروس به میزان همراهی و رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان وابسته است و اگر همراهی و تلاش شهروندان نبود، وضعیت شهرستان بهتر نخواهد شد، براین اساس برای ثابت نگه‌داشتن وضعیت باید تلاش کرد تا محدودیت‌های کرونایی که بازاریان و مشاغل مختلف را در فشار قرار می‌دهد اعمال نشود.

وی اضافه کرد: در مدتی که شیب مبتلا به کرونا در مهاباد روندی نزولی داشته، کادر درمان شهرستان نیز فرصت یافته‌اند تا نفسی تازه کنند و رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان بهترین اقدام برای حمایت از آنها خواهد بود.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

انتهای پیام /

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران –  مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین