رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: ۵۷ هکتار از اراضی ملی این شهرستان از ابتدای سالجاری تاکنون رفع تصرف و خلع ید شد.

به گزارش سرویس اجتماعی هه وال موکریان، ابراهیم رحمانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ضمن تشکر از مقامات قضایی سردشت، اظهار داشت: امسال در راستای حفظ و صیانت از اراضی ملی در این شهرستان با همکاری دستگاه قضا اقدامات اساسی خوبی انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: ۲۸۸ فقره پرونده قضایی در این مدت علیه متصرفان و سودجویان تشکیل شده که از این تعداد برای ۶۶ فقره پرونده حکم قطعی قضایی صادر شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت افزود: برای ۵۷ هکتار زمین رفع تصرف شده در این شهرستان، چهار میلیارد ریال جریمه اخذ شده است.

رحمانی افزود: در راستای اجرای طرح حد نگاری یا کاداستر، ۱۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی، تثبیت مالکیت شده و برای آنها ۵۲ سند تک برگی اخذ شده که ۱۳ هزار هکتار دیگر نیز در شرف اخذ سند هستند و این امر تا پایان سال جاری در سردشت انجام خواهد گرفت.

وی گفت: اقدامی دیگر در این زمینه، تهیه نقشه پوشش حفاظتی است که در این راستا پلاک هایی که به لحاظ تخریب و تصرف در معرض خطر بیشتر و نقاط بحرانی محسوب می‌شوند، شناسایی و بر روی نقشه مشخص شده است.

وی با تاکید بر اینکه  اکنون روند پاکسازی پلاک های نقاط بحرانی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال و سال آتی این اقدام انجام می‌گیرد، گفت: با تهیه نقشه پوشش حفاظتی، بررسی و مدیریت پرونده‌های تخریب و تصرف بهتر و در سریعترین زمان ممکن انجام می‌شود و مدیریت علمی و فنی شهرستان افزایش چند برابری خواهد داشت.

شهرستان سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۹۰ هزار هکتار جنگل و ۳۰ هزار هکتار مرتع است.

انتهای پیام /

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران –  مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین