استفاده از ماسک در روزهای شیوع ویروس کرونا افزایش یافته و رهاسازی این اقلام پس از مصرف موجب به خطر انداختن سلامت شهروندان، محیط زیست و آبگرفتگی معابر می‌شود که لازم است نسبت به این موضوع فرهنگ‌سازی در بین مردم انجام گیرد.

سرویس اجتماعی هه وال موکریان، با شیوع موج سوم ویروس کرونا و طولانی شدن عمر این ویروس منحوس متاسفانه برخی افراد نسبت به رهاکردن ماسک ها و دستکش های آلوده در معابر عمومی شهرستان بوکان باعث انتقال این ویروس و عدم رعایت بهداشت در این شهرستان می شوند. ماسک‌های

ماسک‌های بهداشتی یکبار مصرف در روزهای کرونایی پس از هر بار مصرف آلوده به ویروس و دیگر عوامل بیماری‌زا است و به عنوان یک زباله عفونی تلقی شده و باعث انتقال آلودگی می‌شود.

ماسک، دستکش و دستمال‌هایی که برای حفاظت از انتقال ویروس کرونا استفاده می‌شده است، اکنون در معابر، کوچه و پس کوچه‌ها و حتی خیابان‌ها رها و در زیر پاها لگد مال و در جوی آب‌ها شناور می‌شوند. برخورد این ماسک، دستمال و دستکش ها بر هر سطوحی مخاطره انگیز است و امکان دارد با زنده ماندن ویروس در محیط سایر افرادی که با آن درتماس هستند را آلوده کند.

جداسازی و تفکیک صحیح زباله‌ها در منازل و اماکن عمومی، فرهنگ‌سازی، اصلاح الگوی مصرف و اطلاع‌رسانی نسبت به عدم انداختن ماسک و دستکش در فضاهای عمومی، استفاده از راه‌هایی برای کاهش خطر انتقال عوامل عفونت‌زا می‌تواند بر پاکیزگی شهری، سلامت شهروندان و محیط زیست تأثیرگذار باشد.

در پایان انتظار می‌رود مسئولین شهرستان بوکان در جهت فرهنگ سازی و نظارت بر متخلفان این امر، برخورد قاطعانه‌ای به عمل آورند و مردم نیز توصیه های ستاد مقابله با کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصل روزمرگی‌های خویش قرار دهند.

انتهای پیام /

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران –  مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین