تعدادی از مدیران سیاسی و نیروهای وابسته به آن ها تخلفات متعدد اداری را در راستای تضییع بیت المال انجام داده اند که شهروندان سنندجی انتظار بررسی این تخلفات از سوی نهادهای نظارتی را دارند.

به گزارش هه وال موکریان، وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی هفته هاست که در کشور و شهرمان ادامه دارد؛ بسیاری از کسب و کارها دچار اسیب شده و در کنار سایر بحرانهای اقتصادی و مدیریتی و بی کفایتی و نان به نرخ روز خوردن و اشفتگی و نابسامانی اقتصادی و…… روز به روز نیروی کشور و مردمان عادی را بیشتر و بیشتر به تحلیل میبرد. تخلفات اداری

اما چنین اوضاع نابسامانی دیری نخواهد پایید و روزهای روشن و اینده ای درخشان در انتظار مردم صبور و نجیب ایران است. صبر و تحمل و مقاومت تحسین برانگیز این ملت در مقابل تحریمهای ظالمانه و غیرقانونی و عهد شکنی های مکرر زورگویان عرصه های خارجی، و بی کفایتی ها و نا بسامانی های گسترده در عرصه های مدیریتی در داخل کشور ، قطعا نتایج شیرین و گوارایی خواهد داشت که کام ملت بزرگوار ایران را شیرین خواهد کرد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از مهمترین اتفاقاتی است که تاثیری مهم و حیاتی در رفاه و آسایش و توسعه و سایر مولفه های اجتماع و شهر پایدار و ایده ال دارد.

گستردگی سطح اختیارات و دایره ی وسیع موضوعات تحت پوشش شوراهای اسلامی شهر و روستا ، این نهاد شورایی را به یکی از مهمترین ارکان توسعه ی محلی بدل نموده است تا جاییکه میتوان گفت انتخاب درست و اصلح اعضای شورای محلی ، قطعا کمکی مهم در توسعه ی اصولی و اساسی در منطقه است.

اصولا ذات و تعریف نهاد های شورایی جز از طریق مشارکت اعضای حقیقی تحقق نخواهد یافت ، یک نهاد شورایی ، قائم به فرد است و در صورت انتخاب اصلح ترین افراد از هر جهت ممکن – چه فردی و چه کارکردی – برای مشارکت در شورا و اداره ی شهر ، آیا میتوان منکر خروجی درست ، اصولی و اساسی چنین شورایی شد ؟ گستره ی اختیارات شوراهای اسلامی محلی میتواند این نهاد ها را به یکی از اساسی ترین پایه های توسعه ی هر منطقه ای تبدیل نماید . اما توسعه حتی در ابعاد منطقه ای و محلی ، چنان ابعاد و مفهوم گسترده ای دارد که انتظار اتفاق چنین پدیده ای از این نهاد به تنهایی ، انتظاری بیهوده است ، به عنوان مثال ، عدم موفقیت در اتصال درست شبکه ی پژوهش محلی با صنعت و تجارت در همان محل و منطقه یا مناطق همجوار ، یکی از دلایل توسعه نیافتگی و مشکلات ناشی از آن است .

قطعا دانشگاه های ما در تولید پایه های نرم افزاری موفق عمل کرده اند و پژوهش های بنیادی و کاربردی مفیدی نیز انجام داده اند اما حلقه های مناسبی برای اتصال این نرم افزارها با سخت افزارهای مناسب صنعتی ، برای یک تولید تجاری درست و اصولی ، یا موجود نبوده و یا درست کار نکرده است ! جایگاه و اختیارات شوراهای اسلامی شهر ، این نهادها را به یکی از نهادهایی بدل کرده است که در صورت خواست و وجود اراده ی لازم ، میتواند در این زمینه اقدامات قابل توجه و مهم و موثری انجام دهد که هم دانشگاه و هم شهر و شهروندان از آن منتفع گردند . مخصوصا آنکه تقریبا تمامی اعضا ی محترم شوراهای دوره ی چهارم و پنجم یا تحصیلکرده و فارغ التحصیل دانشگاه بودند و یا روابط استادی و حتی دانشجویی با دانشگاههای کشور داشتند و در این میان بودند دوستان عزیزی که حتی رابطه ی کارمندی با دانشگاه داشته و علاوه بر تدریس و ارتباط مستقیم با قشر دانشجو ، همزمان در سیستم اداری دانشگاه نیز به شغل شریف کارمندی اشتغال داشتند و از نزدیک با نقاط ضعف و قوت سیستم اداری دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج آشنایی داشته اند . اما متاسفانه نه تنها هیچ توجهی به این موضوع نداشته که شوربختانه طی دو دوره تصدی منصب نمایندگی شورای شهر و اشتغال به شغل شریف کارمندی در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج ، به صورت همزمان ، نه این یکی را درست انجام دادند و نه آن یکی را !!!!

با نهایت مسرت اخباری از به کارگیری اقای دکتر غریب سجادی در استانداری کردستان به گوش میرسد ، مسرت از آن جهت که یکی از همکاران گرامیمان از بلاتکلیفی و آینده ای پر از ابهام و تیرگی در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج نجات یافت و به پایگاه مستحکم تری به جهت خدمت به خلق الله دست یافت ! انشالله که ارایه ی خدمات دوست و همکار گرامیمان اقای دکتر غریب سجادی در استانداری کردستان ، مانند همکاری و خدمات ایشان در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج به صورت غیر حضوری و از راه دور !! نباشد و ایشان منشا خدمات شایانی در استانداری کردستان گردند.

همچنین در صورت واقعیت داشتن این موضوع ، برای به کار گیری نخبه ای اجرایی و علمی ، باید به استانداری کردستان نیز تبریک ویژه ای عرض نمود چرا که جناب دکتر سجادی در بدو ورود به واحد علوم و تحقیقات کردستان در سال ۱۳۹۲ ، از میان صدها نفر از اساتید رسمی قطعی واحد سنندج با ده ها سال سابقه ی اجرایی و جایزه های متعدد پژوهشی ، به سمت مدیریت پژوهش واحد علوم و تحقیقات برگزیده شدند که قطعا این انتصاب ، نشان از توانایی ایشان در پژوهش و امور مرتبط با آن است !! پر بیراه  نیست اگر پرسیده شود کدام مشخصه ی پژوهشی اقای غریب سجادی در سال ۱۳۹۲ توجه ریاست وقت واحد علوم و تحقیقات را به خود جلب نمود که هیچ کدام از اساتید تمام وقت واحد سنندج و علوم و تحقیقات واجد آن نبودند و ایشان اقدام به جذب جناب سجادی برای تصدی پست مدیریت پژوهش واحد علوم و تحقیقات کردستان نمودند ؟! بگذریم از این موضوع که مطابق قانون ممنوعیت تصدی دو شغل به صورت همزمان ، این اقدام غیرقانونی بوده است.

وقتی صدها نفر از اساتید رسمی قطعی ، با دهها جایزه و عنوان علمی ، برای تصدی پست مدیریت پژوهش واجد شرایط تشخیص داده نمیشوند و اقدام به جذب فردی خارج از دانشگاه برای تصدی این پست میشود و از سوی دیگر با اجی مجی لاترجی ، جاروی خدمات به قلم مدیریت تبدیل میشود ؛ همان مدیر جادویی ! مجبور است که یک کارمند با سابقه ی ۲۰ سال خدمت را یک سال آزگار بیکار و بدون پست رها کند تا جایی برای مدیر تازه استخدامی فراهم شود !! نتیجه هم میشه همین بلبشویی که الان حداقل ۷۰۰ – ۸۰۰ خانوار کارمند و استاد دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج توی خرج روزانه شون موندن !!

داستان حاج میرزا اغاسی صدراعظم محمد شاه قاجار در حفر چاه و قنات و ضرب المثل معروف مرتبط با این داستان ؛ یکی از زیباترین و شنیدنی ترین داستانهای تاریخی است ، اگر ۵ سال مدیریت و ریاست بر بزرگترین دانشگاه استان ؛ برای کارمندان و اساتید این دانشگاه آب نداشت ، برای ایشون و اطرافیانشون که نون داشت !!!! بعد از سالها افتخار همکاری با جناب دکتر غریب سجادی در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج ، هنوز که هنوزه خیلی از همکاران دانشگاه نمی دونن که جناب سجادی در کدوم پست و شغلی به کار اشتغال دارن و منشا کدوم خدمتی بودن در طول این سالها !! به جز اینکه وقتشون رو صرف شورای شهر سنندج کردن و گاهی اوقات و هر وقت که حوصله ش رو داشتن یه سر هم به دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج زدن و آخر ماه هم حتما برای دریافت حقوق و مزایای مربوطه به واحد سنندج مراجعه فرمودن و افتخار حضور دادن !

سال ۱۳۹۳ یکی از کارمندان دانشگاه ازاد واحد سنندج را  معرفی کردن به کمیته انضباطی ، به جرم اینکه از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳ گاهی اوقات صبح ها یک ربع تاخیر داشته !!! و با همین جرم بسیار بزرگ !! محاکمه و محکوم هم شده است !! ایا در همان سالها ، جناب غریب سجادی به صورت تمام وقت در دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج حضور داشتند یا نه ؟! اگر به صورت تمام وقت توی دانشگاه حاضر بودن و به کار و زحمت و تلاش برای دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج اشتغال داشتن که فبها المراد و حقوق و مزایای دریافتی ایشون نوش جونشون ! هرچند که دین موکلینشون توی شورای شهر به گردن خودشون که به جای اینکه تمام وقتشون رو برای حل مشکلات شهر و مردمانش صرف کنن ! وقتشون رو توی دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج گذروندن و به ریاست محترم دانشگاه مشاوره های مختلف ارایه کردن !!

 اما اگر به صورت تمام وقت حضور نداشتن و بیشتر وقتشون رو برای حل مشکلات خلق الله توی شورای شهر بودن ، چطور از دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج حقوق و مزایای مرتب دریافت کردن؟!! در حالیکه یکی از شاه کلیدهای !! ریاست اسبق دانشگاه در هر سخنرانی و مراسمی ، عدم توانایی واحد سنندج در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و اساتید بود !!!

بد نیست که از ریاست بزرگوار روابط عمومی دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج خواهش گردد که در این خصوص شفاف سازی فرموده و وضعیت شغلی اقای غریب سجادی در سالهای گذشته در دانشگاه ازاد واحد سنندج و همزمان با منصب نمایندگی ایشان در شورای شهر سنندج را برای موکلین ایشان در شهرستان سنندج اطلاع رسانی فرمایند.

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران – مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – شهرستان صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین – شهرستان آبدانان – ایلام – شهرستان ایوان – شهرستان بدره – شهرستان چرداول – شهرستان دره شهر – شهرستان دهلران – شهرستان سیروان – شهرستان ملکشاهی – شهرستان مهران – استان تهران – شهر خلیفان – شهر سیلوانه – شهر سیمینه – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان –  استان کرمان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین – شهر شویشه – استان کهگیلویه و بویراحمد – مشهد – کرج – شیراز – تبریز – اهواز – رشت – زاهدان – ساری – دزفول – اراک – گرگان – بابل – آمل – بروجرد – آبادان – بجنورد – دلبران – شهرستان میانه – شهرستان سراب – مرند – بستان آباد – بناب – جلفا – شهرستان میانه – ورزقان – هشترود – ملکان – مراغه – عجب شیر – شبستر – آذرشهر – اسکو – محمد یار – چهاربرج – کاشان – نیشابور
  • نویسنده : مهرزاد درافشانیان