نان یکی از ضروریات مهم در سبد غذایی مردم به شمار می‌رود و توجه به کیفیت این مواد غذایی بسیار مهم است.

سرویس گزارش هه وال موکریان، نان به عنوان قوت غالب مردم همیشه داستان ساز بوده و ماجراهایی تمام نشدنی دارد، موضوعی که برای بسیاری از شهروندان کماکان لاینحل مانده است بحث کیفیت نان است.بوکان

متاسفانه مشکل کیفیت نامناسب نان در شهرستان بوکان همچنان ادامه دارد و دغدغه ای برای مردم محسوب می شود که فقط توجه و نظارت بیشتر می تواند افزایش کیفیت نان را محقق سازد در این میان توجه جدی به بهداشت نانوایی ها و نظارت بر افزودنی ها می تواند به ارتقا کیفیت نان کمک کند.

میل مردم به خرید نان و گلایه های مختلف از بی کیفیتی نان از قبیل : پخت، اندازه، سیاه یا سفید بودن نان ، از مهم ترین دغدغه های آنان است.

بی کیفیتی نان باعث شده مقداری از این نان ها بعنوان ضایعات دور ریخته شوند نان بعنوان یک خوراک متبرک در نگاه دینی و انسانی به توجه بیشتری نیاز دارد.

یک شهروندان سالخورده بوکانی با بیان اینکه کیفیت نان در گذشته قابل مقایسه با اکنون نیست گفت: در گذشته شب خمیر می‌زدند و ساعت ۶ صبح پخت می‌کردند اما اکنون ساعت هفت یا هشت صبح هم خمیر می‌زنند و هم پخت می‌کنند پس در این صورت قطعا کیفیت نان کاهش می‌یابد.

وی با انتقاد از ساعت محدود فعالیت نانوایان عنوان کرد: بیشتر نانوایان ساعت ۱۲ ظهر تعطیل می‌شوند در حالی که در گذشته اینچنین نبود.

رعایت بهداشت و ارائه نان باکیفیت جهت جلب رضایت شهروندان بسیار مهم است و انتظار می رود کیفیت و رعایت مسائل بهداشتی در پخت نان از سوی نانوایان شهرستان بوکان مشهور به (عروس موکریان) در اولویت قرار گیرد.

بطور مستمر ، کیفیت آرد تحویلی و نظارت بر بهداشت و نحوه پخت نان توسط دستگاه های متولی باید انجام گیرد و درصورت مشاهده تخلف از سوی نانوایی ها ، اعمال قانون در کمترین زمان ممکن انجام شود.

انتهای پیام /