چهار سمن زیست محیطی مهاباد در واکنش به سخنان سرپرست فضای سبز شهرداری مهاباد در خصوص قطع درختان پارک ملت این شهر، اعلام کردند:«هیچ کدام ازسمن‌های زیست محیطی مهاباد از موضوع قطع این درختان اطلاعی نداشته اند و این اقدام را تایید نمی کنند، زیرا درختان قطع شده خشک یا بیمار نبوده اند».

به گزارش هه وال موکریان، امروز چهارم دی ماه، سرپرست واحد فضای سبز شهرداری مهاباد در گفت و گو با کردپرس در خصوص موضوع جنجالی قطع درختان پارک ملت مهاباد بیان کرد: قطع درختان کهنسال پارک ملت توسط واحد فضای سبز شهرداری مهاباد و جهت جلوگیری از سقوط آنها انجام گرفته است زیرا این درختان خشک شده بودند. محیط زیستی

سردار کریمی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد محیط زیستی نیز از این موضوع مطلع هستند و شهرداری قطعا درختانی را جایگزین این درختان قطع شده خواهد کرد.

در همین راستا تعدادی از سمن های زیست محیطی مهاباد در خصوص قطع درختان پارک ملت و اظهارات مسئول فضای سبز شهرداری مهاباد جوابیه ایی در اختیار خبرگزاری کردپرس قرار دادند که در ادامه می خوانید؛

در این اطلاعیه آمده است؛ ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ جلسه ایی با حضور جمعی از فعالان زیست محیطی با سرپرست محترم شهرداری مهاباد جهت اعلام گلایه از عدم انجام هرس درست و به موقع درختان سطح شهر و پارک‌ها تشکیل شد و از سوی متخصصین و اعضای نظام مهندسی کشاورزی تعهد تشکیل کارگاه تخصصی هرس برای هرس‌کاران فضای سبز و اداره برق اعلام گردید تا از قلع و قمع درختان و هرس غیرتخصصی جلوگیری شود.

در این جلسه درخصوص قطع درختان بیمار و خشک اعلام نمودیم حاضریم با حضور فعالان محیط زیست و متخصصین باغداری در یک گشت میدانی مشترک به همراهی زحمتکشان فضای سبز، درختان مذکور را علامتگذاری نموده و سپس برای قطع آن‌ها اقدام شود.

اکنون نیز درخصوص قطع درختان پارک ملت لازم است اسامی فعالان ذکر شده اعلام شود، چون هیچ یک از سمن‌های زیست محیطی موضوع رضایت یا اطلاع از قطع این درختان را تایید نکرده‌اند.

همچنین از بررسی تنه درختان بریده شده می توان نتیجه گرفت که خشک یا بیمار نبوده اند. بنابراین لازم است شهرداری محترم تنه های درختان قطع شده را که حتما پلاک دار هستند به رویت نمایندگان سمن های محیط زیستی شهرستان برساند و یا در شرایط گرانی و قاچاق کنونی چوب، نحوه فروش آن را اطلاع‌رسانی فرمایند.

در پایان مجددا آمادگی خود را جهت ارائه همکاری با مسولین محترم شهرداری، فضای سبز و اداره برق شهرستان اعلام می‌کنیم تا با برنامه ریزی صحیح و روش‌های درست، نه تنها سرسبزی شهرمان راحفظ کنیم، بلکه در راه توسعه آن با همکاری همه شهروندان اقدام نماییم.

ژیانه وە ژینگه مهاباد

سبز اندیشان جوان مهاباد

تعاونی محیط زیست

هم رکابان سبز زاگرس مهاباد

انتهای پیام/

  • منبع خبر : هاژه