استاندار آذربایجان‌غربی از اهمیت توسعه دولت الکترونیک خبر داد و گفت: برای دستیابی به رضایتمندی مردم، افزایش بهره وری و شفافیت در امور باید دولت الکترونیک بیش از اینها توسعه یابد.

به گزارش هه وال موکریان، محمدمهدی شهریاری در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت با اشاره به انتقادات مردمی از پروسه‌های طولانی سیستم اداری اظهار داشت: گلایه‌های مردمی در خصوص بروکراسی اداری به حق و درست است. دولت الکترونیک

وی تصریح کرد: فرآیندهای اداری در بسیاری از مواقع بیش از آنکه رضایت ارباب رجوع را درپی داشته باشد موجب ناراحتی و دلسردی مردم به ویژه سرمایه‌گذاران می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به احصای فرآیندهای غلط اداری اقدام و سپس برای بهبود و اصلاح اساسی آن‌ها تلاش کنند.

شهریاری بیان کرد: نقش مدیران در فراهم سازی نظام اداری مردم پسند بسیار برجسته است.

وی تاکید کرد: با توسعه دولت الکترونیک و توجه به خواست مردم علاوه برکاهش هزینه‌ها، افزایش بهره وری، سلامت اداری، شفافیت و ارتقای شاخص های کسب و کار رضایت مردم حاصل می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا در برونسپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت تعلل نکنند.

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش روند اجرایی دولت الکترونیک، طرح اصلاح فرآیندهای مشکل دار اداری و راهکارهای مناسب برای تسهیل و بهبود روند فعالیتها بررسی و به تصویب رسید.

انتهای پیام/