مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون متخلفان اقتصادی این استان ۶ هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال جریمه شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش هه وال موکریان، محمد اقوامی روز چهارشنبه در یگ گفت و گوی خبری در مهاباد اظهار داشت: طی سال جاری ۱۵ هزار و ۳۴۳ فقره پرونده به شعب مختلف تعزیرات حکومتی در آذربایجان‌غربی ارسال شده که ۹۹ درصد آنها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تخلف‌های بخش کالا و خدمات بیشتر در واحدهای صنفی و توزیعی اتفاق می‌افتد و اصناف می‌توانند با رعایت مقررات مرتبط به‌ویژه در حوزه درج قیمت و فروش با قیمت مصوب و مناسب، موجب کاهش بخش قابل توجهی از تعداد تخلف‌های این بخش شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: گرانفروشی، تقلب، درج نکردن قیمت و عرضه خارج از شبکه، مهمترین تخلف‌های بررسی شده در شعبه‌های مختلف تعزیرات استان به شمار می‌رود.

اقوامی بیان کرد: در زمینه احتکار کالا نیز ۵۴ پرونده در سطح استان در سال جاری تشکیل شده که ضمن ترخیص و توزیع آن در بازار برای متخلفان بالغ بر ۶۹ میلیارد ریال جریمه در نظر گرفته شده است.

وی کالاهای اساسی، کالاهای مصرفی مردم و لوازم خانگی از جمله مهمترین اقلام احتکاری طی سال جاری در استان اعلام کرد و افزود: متوسط جریمه برای هر پرونده احتکار در استان، بیش از ۲۰۲ میلیون ریال بوده است.

در بخش قاچاق نیز بیشترین اقلام کشف شده شامل سیگار، البسه، احشام، سوخت، لوازم آرایشی بهداشتی و مواد غذایی است.

طی سال گذشته حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ پرونده تعزیراتی در آذربایجان غربی رسیدگی شده بود.

انتهای پیام /