استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طرح سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه همزمان با سی و هشتمین هفته اجرای پویش ملی که با همت متخصصان ایرانی ساخته شده فردا پنجشنبه با دستور رییس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش هه وال موکریان، محمدمهدی شهریاری اظهار داشت: طرح سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه همزمان با سی و هشتمین هفته اجرای پویش ملی که با همت متخصصان ایرانی ساخته شده فردا پنجشنبه با دستور رییس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد و این طرح ملی در راستای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دستی، بسیار ارزشمند بوده و در مدت کمتر از ۲۴ ماه تکمیل شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه اصلی‌ترین محصول تولیدی در پتروشیمی ارومیه اسید سولفوریک است، برای تبدیل آن به یک محصول با ارزش دیگر، این طرح را در سال ۱۳۹۷ آغاز کردیم که محصول آن ۴۹ هزار تن سولفات پتاسیم و ۵۰ هزار تن اسیدکلریدریک است.

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: این طرح با توجه به شرایط تحریم ظالمانه و عدم حضور کارشناسان خارجی، به صورت کامل توسط متخصصان داخلی راه‌اندازی شده است.

شهریاری عنوان کرد: شرکت پتروشیمی ارومیه از شرکت‌های تابعه گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان “پترول” و هلدینگ خلیج فارس است.

وی بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد از نیروهای شاغل در این طرح، بومی هستند و زمینه اشتغال خوبی با اجرای آن فراهم شده است.

مجتمع پتروشیمی ارومیه در جاده ارومیه – مهاباد راه اندازی شده و ده‌ها هزار تن اقلام پایین دستی تولید و روانه بازار می‌کند.

انتهای پیام/