فرماندار ویژه شهرستان مهاباد گفت: با استقبال دادستان جدید مهاباد کارگروه حفظ اراضی ملی در این شهرستان تشکیل می شود و هدف این کارگروه شناسایی و برخورد با زمین خواران و رفع تصرف اراضی ملی در مهاباد است.

ه گزارش هه وال موکریان، عارف خدرلو امروز ۱۱ بهمن در نشت خبری با خبرنگاران بیان کرد: در این شهرستان علاوه بر زمین خواری در حاشیه سد مهاباد و سایر اراضی، کوه خواری نیز مشاهده شده است و متاسفانه زمین‌خواران در قالب تعاونی های مسکن با سوء استفاده از نام برخی از دستگاه‌های اجرایی اقدام به زمین خواری کرده اند. زمین خواران

 او با اشاره به تشکیل کارگروه حفظ اراضی ملی در مهاباد و تاکید دادستان جدید این شهرستان بر راه اندازی این کارگروه تاکید کرد: زمین خواران با سو استفاده از نام برخی از دستگاه‌های اجرایی اقدام به تفکیک، الحاق و تغییر کاربری اراضی ملی می دهد اما هدف این کارگروه برخورد با زمین خواران و متصرفان اراضی ملی در مهاباد است که به زودی اجرایی می شود.

سهم مهاباد از درآمدهای هلال احمر محفوظ است

فرماندار مهاباد همچنین در خصوص سهم شهرستان مهاباد از درآمدهای مالی هلال احمر در پاسخ به خبرنگار کردپرس گفت: در جلسه‌ای که با مدیرکل هلال احمر برگزار کردیم مقرر شده سهم مهاباد از منابع مالی هلال احمر به طور دقیق مشخص شود.

او اضافه کرد: همچنین تاکید شده که سهم مهاباد تماماً در این شهرستان هزینه شود و امکان ندارد که درآمد هلال احمر در خارج از شهرستان هزینه شود.

 فرماندار مهاباد همچنین در خصوص سایت پسماند مشترک مهاباد و میاندوآب گفت: این زمین در حد فاصل این دو شهرستان واقع شده و با ورود سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی کارخانه بازیافت نیز در این مکان را هم ایجاد می‌شود.

خدرلو تاکید کرد: رهاسازی زباله به صورت گذشته قابل قبول نیست بلکه این محل به محلی جهت بازیافت زباله و نه رهاسازی تبدیل می شود.

او با اشاره به اینکه سیاست های دولت در قالب سایت های مشترک پسماند است، ادامه داد: شهرداری ها توانایی تامین اعتبار این مسائل را ندارد و با مشارکت بخش خصوصی و تزریق اعتبارات عمرانی در این محل سایت بازیافت زباله مشترک مهاباد میاندوآب راه اندازی می  شود. حتی تاکید شده است که از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتباری ویژه برای طرح سایت پسماند مشترک جذب شود.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه شهرداری مهاباد در سه چهار ماه اخیر با مشکل پرداخت حقوق پرسنل خود روبه‌رو بوده است، گفت: اتکای شهرداری ها به عوارض ساخت و ساز قابل قبول نیست بلکه شهرداری ها باید با طرح پروژه و جذب سرمایه گذار نسبت به کسب درآمد اقدام کنند. اتکا به کمیسیون ماده ۱۰۰ نمی تواند منبع درآمد برای شهرداری ها باشد.

خدرلو همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو در خردادماه نیز اظهار داشت: وظیفه رسانه ها این است که به عنوان ناظر و یکی از ارکان توسعه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را رصد کنند تا انتخاباتی سالم و قانونمند برگزار شود.

او تاکید کرد: مشارکت همگانی مردم نشانه حضور افراد توانمند در عرصه های رقابت انتخاباتی است.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه پیک سوم کرونا در استان آذربایجان غربی بیشترین فوتی و بیشترین مبتلا را داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود پیک چهارم خطرناک‌تر باشد با این وجود اصناف و کسبه بازار مهاباد بسیار با ستاد کرونا همکاری کرده‌اند و همچنین بعد از ماهها اقامه نماز جمعه در مهاباد با توزیع ماسک در نمازجمعه همراه بوده است.

او با اشاره به مشکلاتی که در خصوص دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان مهاباد وجود داشت، نیز گفت: این مشکلات برطرف شده البته تا کنون نیاز نبوده که دستگاه سوم وارد مدار شود، اما این موضوع در اسرع وقت برطرف می شود.

٩٠ درصد پروژه های نیمه تمام مهاباد در این دولت تکمیل می شوند

فرماندار در پایان گفت: ٤٩ پروژه عمرانی دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که برای تکمیل و تجهیز آنها در مجموع ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

او اظهار داشت: یکی از برنامه های شاخص دهه فجر امسال کلنگ زنی سایت گلخانه ای است که با سرمایه گذاری پتروشیمی مهاباد در مساحت ٩ هکتار با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان و اشتغال برای ۱۰۰ نفر پیش‌بینی شده است، انجام می‌گیرد.

 عارف خدرلو افزود: در مجموع ۳۰ هکتار برای این سایت گلخانه ای در نظر گرفته شده است اما در فاز اول ۹ هکتار که در اراضی پتروشیمی مهاباد قرار دارد با حضور مقامات کشوری و استانی کلنگ‌زنی می‌شود

او فرماندار مهاباد با تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام شهرستان مهاباد گفت: پیش‌بینی می‌شود ۹۰ درصد پروژه‌های نیمه‌تمام در این دولت به اتمام برسد که یکی از آنها دانشکده پرستاری مهاباد است که با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد حتماً تا قبل از اتمام دولت به پایان می‌رسد. زمین خواران

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران – مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – شهرستان صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین – شهرستان آبدانان – ایلام – شهرستان ایوان – شهرستان بدره – شهرستان چرداول – شهرستان دره شهر – شهرستان دهلران – شهرستان سیروان – شهرستان ملکشاهی – شهرستان مهران – استان تهران – شهر خلیفان – شهر سیلوانه – شهر سیمینه – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان –  استان کرمان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین – شهر شویشه – استان کهگیلویه و بویراحمد – مشهد – کرج – شیراز – تبریز – اهواز – رشت – زاهدان – ساری – دزفول – اراک – گرگان