محمدرضا بادامچی نماینده پیشین تهران در مجلس، معتقد است که در ماه‌های آینده شاهد داغ شدن تنور انتخابات خواهیم بود و اصلاح طلبان نیز با گزینه‌های خوبی وارد انتخابات خواهند شد.

به گزارش هه وال موکریان، زینب غبیشاوی:کمتر از ۶ ماه دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی مانده است، انتخاباتی که تا این لحظه در سردترین روز‌های خود به سر می‌برد؛ جریان اصولگرا همانند گذشته در تنش و چالش تعدد گزینه‌ها روبه رو هستند و اصلاح طلبان نیز همواره از آمدن یک گزینه خوب و برگشتن ورق انتخابات سخن می‌گویند. شورای نگهبان

برخی این روز‌ها از آمدن سیدمحمد خاتمی سخن می‌گفتند، اما روز گذشته حجت السلام صدوقی خواهر زاده سید محمد خاتمی اعلام کرد که رئیس اصلاحات آمدن خود را به انتخابات رد کرده است؛ حال باید دید گزینه‌های خوبی که برخی از فعالین این جریان از آن سخن می‌گویند، می‌تواند ابتدا از سد شورای نگهبان عبور کنند یا تیغ شورای نگهبان، انتخابات پیش رو را محدود به یک جریان خاص خواهد کرد.

محمدرضا بادامچی، نماینده پیشین تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رویداد‌۲۴، گفت: شرایط کشورمان با توجه به تحولات انتخابات اخیر آمریکا مطلوب می‌شود و معتقدم فرصتی برای بهبود وضعیت و مشکلات اقتصادی و منطقه‌ای ایجاد خواهد شد و می‌توانیم با مذاکره و عقلانیت، هم برجام را سرو سامان دهیم و هم تحریم‌ها از سرکشور رفع شود. از سوی دیگر می‌توانیم گفتگو‌های منطقه‌ای با کشور‌هایی که علاقمند به مذاکره هستند را در راستای بهبود وضعیت اقتصادی انجام دهیم. اما ممکن است این روند به آرامی پیش برود، ولی در نهایت آن آدم جباری که در راس کار آمریکا بود رفته است و با رفتنش شرایط جهان و ایران از جهت تحریم‌ها و برجام بهتر می‌شود.

وی ادامه داد: البته اینکه چه دولتی در ۱۴۰۰ بر سر کار می‌آید، مهم است، اما شرایطی که ایجاد شده اینگونه نیست که دولت آینده یک دولت اصولگرا باشد. معتقدم انتخابات ریاست جمهوری در روز‌ها و ماه‌های آینده گرم می‌شود، خصوصا اصلاح طبان برای انتخابات ریاست جمهوری به تکاپو خواهند افتاد و با گزینه‌های خوبی هم وارد انتخابات می‌شوند. مردم تجربه مجلس ۹۸ و کاهش میزان مشارکت و در نهایت نتیجه آن را دیده‌اند. نمایندگان مجلس یازدهم با اندک رای وارد مجلس شدند و تاکنون عملکرد بسیار نامناسبی داشتند. براساس همین تجربه مردم به بی تفاوت به انتخابات ریاست جمهوری نخواهند بود و به سمت انتخاب گزینه مناسبی خواهند رفت.

این فعال سیاسی ادامه داد: اگر دولت آینده اصلاح طلب نباشد قطعا یک دولت معتدل روی کار خواهد آمد. مجلس فعلی دست اصولگرایان است و مردم نیز شاهد مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده‌اند هستند و شرایط را درک می‌کنند. طبیعی است که مردم متوجه مشکلات و شرایط می‌شوند و خواهان آمدن افرادی هستند که بتوانند مشکلات را رفع کنند.

مردم رئیس‌جمهوری را انتخاب می‌کنند که مذاکره ایران و آمریکا انجام شود

 

بادامچی با بیان اینکه مردم و رویکردشان در انتخابات ریاست جمهوری اهمیت دارد، تصریح کرد: مردم توسعه و اعتلای کشور را می‌خواهند و می‌دانند که این اصلاح طلبان هستند که می‌توانند این موضوع را پیگیری کنند. در دوران ترامپ جنایت‌های بزرگی بر کشور وارد شد و قطعا رویکرد مردم نیز به سمت رئیس جمهوری است که بتواند این قبیل مشکلات را حل کند و به سمت مذاکره برود.

بادامچی با تاکید بر اینکه حاکمیت خواهان کاهش حضور مردم نیست، یادآور شد: متاسفانه برخی به راحتی مشکلات و سنگ‌اندازی‌های خود را به گردن دولت می‌اندازند. عقلانیت حاکمیت خواهان حضور مردم و مشارکت بالا در انتخابات است. اتفاقات منطقه‌ای و جهانی همگی منجر به آن خواهد شد که به سمت انتخاب یک رئیس جمهور کاردان برویم. قطعا مردم رئیس جمهوری را انتخاب نمی‌کنند که مشکلات را بیشتر و به جای گره گشایی گره آفرینی کنند. به طور مثال در دولت قبل دیدیم که برای مذاکره می‌رفتند و به جای حل مشکلات روز به روز به مشکلات و تحریم‌های کشور می‌افزودند.

شورای نگهبان در انتخابات ۱۴۰۰ اصلاح طلبان را قلع و قمع می‌کند

 

وی ادامه داد: کشور ما کشور بزرگی است و با این همه نخبه، مردم قطعا کشور را به دست افراطیون و تندرو‌ها و افرادی که قادر به حل کوچکترین مسائل نیستند، نخواهند داد. البته که پیش روی اصلاح طلبان مشکلات عدیده‌ای مانند قلع و قمع‌های شورای نگهبان وجود دارد و مردم هم به برای اینکه نشان دهند خواهان چه رئیس جمهوری هستند مشارکت بالایی در انتخابات خواهند داشت تا گزینه مد نظر خودشان را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران – مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – شهرستان صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین – شهرستان آبدانان – ایلام – شهرستان ایوان – شهرستان بدره – شهرستان چرداول – شهرستان دره شهر – شهرستان دهلران – شهرستان سیروان – شهرستان ملکشاهی – شهرستان مهران – استان تهران – شهر خلیفان – شهر سیلوانه – شهر سیمینه – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان –  استان کرمان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین – شهر شویشه – استان کهگیلویه و بویراحمد – مشهد – کرج – شیراز – تبریز – اهواز – رشت – زاهدان – ساری – دزفول – اراک – گرگان