اداره سنجش آموزش و پرورش کردستان با صدور اطلاعیه ای زمان و نحوه برگزاری امتحانات داخلی و نهایی نوبت دیماه دانش آموزان دوره های تحصیلی استان را اعلام کرد.

به گزارش هه وال موکریان، اداره سنجش استان اعلام کرد بر اساس شیوه نامه ابلاغی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به استانها که به ادارات و مدارس ارسال شده است، امتحانات دانش آموزان در دوره های مختلف از *ششم دیماه* آغاز و تا *۳۰ دی* ادامه خواهد داشت.

رییس اداره سنجش استان در تشریح نحوه برگزاری امتحانات دیماه ۹۹ گفت : امتحانات *داخلی* دانش آموزان دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم استان به صورت غیرحضوری برگزار می شود .

طالب رستمی با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش امتحان دو درس *ریاضی* و *فارسی* دانش آموزان پایه های *اول* و *دوم* ابتدایی به صورت حضوری برگزار می شود، اظهار داشت: برگزاری حضوری ارزشیابی تحصیلی و تربیتی

پایه های اول ودوم ابتدایی *صرفا* در مناطق دارای وضعیت زرد و پس از اخذ مجوز کتبی از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونای استان امکان پذیر است.

وی افزود: در صورت برگزاری امتحان دروس فارسی و ریاضی دانش آموزان به صورت حضوری، آزمون دانش آموزان در گروه بندی کوچک و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری انجام خواهد شد، لذا والدین گرامی در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

وی در ادامه گفت :امتحانات دروس ذیل نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری به صورت حضوری برگزاری می شود:

امتحان دروس شایستگی های فنی ،شاخه فنی و حرفه ای و دروس مهارتی (کارگاهی) کاردانش

امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم و پیش دانشگاهی رشته هنر، افتاده سنوات قبل به استناد مجوز ستاد کرونا کشوری از ۱۵ دی آغاز و تا ۸بهمن ادامه خواهد داشت.

امتحان کلیه مدارس بزرگسالان ،راه دور ، داوطلبان آزاد و ایثارگران

رییس اداره سنجش آموزش و پرورش کردستان در پایان از دانش آموزان و اولیای گرامی خواست آخرین اخبار موثق در خصوص زمان و نحوه برگزاری امتحانات را تنها از طریق اطلاعیه های صادره توسط آموزش و پرورش استان و مبادی رسمی دنبال کنند و به اخبار غیر موثق اعتنا نداشته باشند.

انتهای پیام /