مشکلات و دردسرهای پروژه مسکن ملی در شهرستان قروه پیش از احداث و افتتاح این واحدها خود را نشان داده اند.

به گزارش هه وال موکریان، با آغاز ثبت نام از متقاضیان طرح مسکن ملی افراد بسیاری در شهرستان قروه نیز در این طرح ثبت نام کردند اما علی رغم وعده های دولتمردان تدبیر و امید در شروع به کار احداث ساختمان های این طرح ، همچنان این افراد منتظر تعیین تکلیف خود هستند.

بر اساس این گزارش به تعدادی از متقاضیان مسکن ملی در شهرستان قروه زمین مورد نظر جهت احداث منزل مسکونی در شهرک دانش واگذار شده است اما عده ای دیگر از متقاضیان هنوز نتوانسته اند زمین خود را دریافت کنند.

از طرفی آن دسته ای که زمین واگذار شده را دریافت کرده اند نیز هنوز موفق به دریافت جواز ساخت از شهرداری نشده اند و شهرداری مجوز احداث را صادر نکرده است.

در همین رابطه ابتدا با رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان قروه گفتگو نمودیم که محمد مهدی محمدی در این رابطه گفت: به جرات می توانم بگویم شهرستان قروه جزو ۳ یا ۴ شهرستان برتر کشور در طرح مسکن ملی بود اما متاسفانه برخی ناهماهنگی ها باعث ایجاد نارضایتی در میان مردم شد.

وی ادامه داد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که شهرستان قروه نیز شامل ان می شود اجرای این طرح با اداره مسکن و شهرسازی است و بنیاد مسکن حضور چندانی ندارد.

محمدی افزود: در اجرای این طرح برای برخی متقاضیان که حدود ۷۳ نفر بودند زمین تفکیک شد و قطعه بندی انجام شد و جلساتی نیز در این رابطه برگزار گردید اما عدم توافق بین مسکن و شهرسازی و شهرداری مانع از ادامه کار شد.

رییس اداره بنیاد مسکن شهرستان قروه با بیان اینکه شهرداری به دنبال کسب ۱۰ درصد سهم خود از زمین های مسکونی بوده است افزود: اطلاع ندارم که مسکن و شهرسازی در رابطه با تامین ۱۰ درصد شهرداری چه کاری انجام داده است.

به گفته وی در این میان نه اداره مسکن و شهرسازی ۱۰ درصد شهرداری را می دهد و نه شهرداری از ۱۰ درصد خود گذشت می کند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات بنیاد مسکن به صورت کامل انجام شده است افزود: ما تنها منتظر برطرف شدن اختلافات و معرفی متقاضیان به شهرداری هستیم.

محمدی در خصوص دیگر متقاضیان نیز که هر کدام ۴۰ میلیون تومان پرداخت نموده اند گفت: این افراد نیز منتظر واگذاری زمین هستند که تاکنون مسکن و شهرسازی زمین های آنان را تحویل نداده است.

به زودی تمام مشکلات برطرف خواهد شد 

علی فعلی رییس اداره مسکن و شهرسازی قروه نیز در گفتگو با خبرنگار ما از برطرف شدن مشکلات خبر داد و گفت: ۷۳ نفر از متقاضیان پول خود را واریز کرده اند و زمین انان نیز واگذار شده است و در همین رابطه با شهرداری جلساتی برگزار شده است که سهم ۱۰ درصدی آنان نیز تحویل داده شود و به زودی جواز شروع به کار این افراد صادر می گردد.

وی در خصوص دیگر متقاضیانی که هنوز به آنان زمین واگذار نشده است نیز اظهار داشت: برای این دسته از افراد نیز زمین مشخص شده است و به زودی با طی مراحل اداری و ملحق شدن این زمین ها به محدوده شهری ، زمین مورد نظر واگذار خواهد شد و جای نگرانی ای نیست.

وعده هایی که تکرار می شوند…

توضیحات روسای ادارات مرتبط را خواندیم و شنیدیم اما چیزی که مهم است این است که برخی از متقاضیان مسکن ملی این وعده ها را تکراری می دانند و معتقدند یک ماه پیش نیز چنین وعده ای داده شده است که به زودی تمام مشکلات برطرف خواهد شد.

در این رابطه باید بگوییم که ما پیگیر وعده رییس اداره مسکن و شهرسازی هستیم و خبرهای دیگری در این خصوص نیز منتشر خواهیم نمود.

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران – مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – شهرستان صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین – شهرستان آبدانان – ایلام – شهرستان ایوان – شهرستان بدره – شهرستان چرداول – شهرستان دره شهر – شهرستان دهلران – شهرستان سیروان – شهرستان ملکشاهی – شهرستان مهران – استان تهران – شهر خلیفان – شهر سیلوانه – شهر سیمینه – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان –  استان کرمان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس