سرپرست بازرسی کل آذربایجان‌ غربی گفت: اگر در یک برهه زمانی خاصی موضوع ساختمان تخریبی دانشگاه پیام‌نور سلماس حل و فصل نشود، سازمان بازرسی کل به این مسئله ورود کرده و به تناسب قصور هر مقام مسئولی با آنان برخورد قانونی انجام می‌دهد.

به گزارش هه وال موکریان، سجاد ده‌ده‌جانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به این که یکی از وظایف سازمان بازرسی کل کشور در راستای سند تحول قوه قضائیه، رسیدگی به مطالبات و انتظارات مردمی است اظهار داشت: در این راستا گلایه‌هایی از سوی دانشجویان و همشهریان سلماسی به سازمان بازرسی کل استان مبنی بر اینکه وضعیت دانشگاه پیام نور این شهر نامناسب است، رسیده بود.

وی تصریح کرد: بنابراین گروه بازرسی به سرعت به موضوع ورود یافته و در محل حاضر شدند و با حضور مقامات مسئول پیام نور و فرماندار این شهرستان از این ساختمان بازدید به عمل آمد.

حکم تخریبی ساختمان استیجاری دانشگاه پیام نور سلماس صادر شد

سرپرست بازرسی کل آذربایجان‌ غربی گفت: متاسفانه خبر واصله صحیح بود و ساختمانی با وضعیتی فرسوده و کهنه و سقف چوبی و شیروانی که هر لحظه احتمال تخریب وجود داشت مشاهده شد و نکته قابل توجه این که حکم تخریبی این ساختمان صادر شده بود و دانشگاه پیام نور آن را به صورت استیجاری از آموزش و پرورش تحویل گرفته و این ساختمان نیز فاقد هر گونه استانداردهای آموزشی بود.

وی افزود: بنابراین نامه هشداری مبنی بر جلوگیری از وقوع جرم و نارضایتی و تخلف به استاندار آذربایجان‌ غربی مرقوم و شرح ماجرا نیز به صورت حضوری به وی تشریح شد، چون هر لحظه احتمال تخریب این ساختمان وجود دارد.

ده‌ده‌جانی تاکید کرد: در حال حاضر مسئولان مربوطه باید پیش از وقوع حادثه دلخراش، به هر شکل و هر طریقی دست به کار شده و این موضوع را حل و فصل کنند و در این رابطه، تامین اعتباری در چارچوب مقررات، برای تامین ساختمان استیجاری دیگری پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: بی‌شک اگر در یک برهه زمانی خاصی این موضوع حل و فصل نشود سازمان بازرسی کل استان به این مسئله ورود کرده و به تناسب احمال و قصور هر مقام مسئولی، با آنان برخورد قانونی انجام خواهد داد.

تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌ غربی تحویل شد

سرپرست بازرسی کل آذربایجان‌ غربی در ادامه با اشاره به تحویل تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌ غربی گفت: اخیرا در راستای بازرسی برنامه‌ای از عملکرد معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌ غربی، هیئت بازرسی در معیت کارشناسان این معاونت به انبار کالاهای مکشوفه قاچاق سازمان فروش اموال تملیکی ورود یافته و از آن بازدید کردند که تجهیزات و کالاهای پزشکی در آن مشاهده شد.

وی افزود: از جمله این تجهیزات، دستگاه الکتروشوک، ساکشن، فشارسنج و دستگاه قندخون و سایر تجهیزات بود که تمامی آنها از برندهای معتبر و ساخت کشورهای معتبر بودند و در این راستا مشاهده شد که با توجه به اینکه این اموال در سامانه به ثبت رسیده بود، در حال خروج از استان است و به همین سبب به سرعت با دانشگاه علوم پزشکی استان مکاتبه شد و این دانشگاه نیز نیاز شدید بیماران تنفسی و کرونایی  به این تجهیزات پزشکی  را اعلام کرد.

سازمان اموال تملیکی در عدم خروج تجهیزات پزشکی از استان همکاری کرد

ده‌ده‌جانی بیان کرد: در همین راستا مکاتبه بعدی با سازمان اموال تملیکی انجام شد و این سازمان نیز با وجود برخی محدودیت‌هایی که وجود داشت اما مساعد کامل از جهت اینکه این تجهیزات از استان خارج نشده و به چرخه دانشگاه علوم پزشکی استان وارد شود، انجام داد.

وی اظهار داشت: هم اکنون حواله اموالی که تحویل دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌ غربی شده بود، به دست سازمان بازرسی کل استان نیز رسیده و خوشبختانه اجازه خروج این تجهیزات که به شدت مورد توجه بیماران کرونایی استان است، در خود استان مرزی آذربایجان‌ غربی که قاچاق در آن انجام شده است، مصرف می شود.

گفت‌وگو از نصیبه نیک‌زاد قوشچی

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران – مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – شهرستان صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین – شهرستان آبدانان – ایلام – شهرستان ایوان – شهرستان بدره – شهرستان چرداول – شهرستان دره شهر – شهرستان دهلران – شهرستان سیروان – شهرستان ملکشاهی – شهرستان مهران – استان تهران – شهر خلیفان – شهر سیلوانه – شهر سیمینه – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان –  استان کرمان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس