استاندار سابق آذربایجان غربی گفت: امروز با جرات می توان گفت که استان آذربایجان غربی از تله محرومیت خارج شده و تنها در چند شاخص از متوسط کشوری پایین تر است که اقدامات خوبی نیز برای بهبود آنها صورت گرفته و ایمان دارم با تلاش و همت استاندار جدید در این زمینه نیز کمبودها جبران خواهد شد.

به گزارش هه وال موکریان، محمد مهدی شهریاری در مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان غربی گفت: خداوند بزرگ را سپاس می گویم که چهارسال امکان خدمت به شما مردم بزرگوار را عطا فرمود، تا آنچه را که ممکن بود و می توانستیم در شرایطی آکنده از فرصت ها و تهدیدهای گوناگون استانی و ملی به کار گیریم. محرومیت

او ادامه داد: پاییز سال ۱۳۹۶ در روزهایی که آذربایجان غربی زیبایی های وصف ناپذیری از رنگ آمیزی خداوند در دل فصل ها را میزبانی می کرد، فرصت فراموش نشدنی خدمت در دیار هفت آسمان و هشت بهشت در این خطه تاریخ ساز برای مردمانی از جنس نور نصیب اینجانب گردید و به همین جهت همواره خداوند را شاکر بوده ام.

شهریاری افزود: در این ایام به یاد ماندنی خاطرات تلخ و شیرین بسیاری را با هم تجربه کردیم. افتخارات بسیاری به مدد شما کسب شد. عزیزان بسیاری را از دست دادیم، در مواقعی ناامید شدیم، خسته شدیم، اما اجازه ندادیم چراغ توسعه این دیار کم سو شود. در بسیاری از روزها مثل روزها و شب های سیاه زلزله قطور آرزو کردیم شب بخوابیم و صبح که بیدار می شویم باران باریده، دردها را شسته و آرامش نشسته باشد به خانه های مردم. چقدر در این سالها با وجود اینکه برخی به دنبال اختلاف و تفرقه افکنی بودند اما مردمان نازنینی چون شما ایستادید و اجازه ندادید این استان به خشم و شکست عادت کند.

او بیان کرد: در بستر امنیتی پایدار با همراهی و همدلی همگانی از توسعه سخن گفتیم و تلاش کردیم شهر به شهر روستا به روستا به این هدف دست یابیم. اظهارنظرهای مایوس کننده گاها آزارمان داد اما ما را مصمم تر کرد تا از تلاش دست برنداریم و خستگی ناپذیر تر از همیشه قدم برداریم.

شهریاری ادامه داد: امید را شما معنا بخشیدید. سخاوت ساکنان تکاب، دل بزرگی مردم چالدران، قناعت مردم سردشت، مهربانی مردم مهاباد، مهمانوازی مردم خوی، رشادت مرزداران ماکو، خونگرمی ساکنان بوکان، رشادت مردم میاندوآب،باروق و چاربرج،  نجابت مردم ارومیه، ایستادگی مردم پیرانشهر، سخت کوشی ساکنان نقده و اشنویه، محبت اهالی شاهین دژ، مهربانی عزیزانمان در چایپاره و شوط، ایثار سلماسی های عزیز و پلدشتی های نازنین و همه شما بودید که سختی ها را تحمل کردید تا این دیار کهن، سر ایران، از قطار توسعه عقب نماند و طعم عدالت در تامین زیرساخت ها را بیش از پیش بچشد و امروز با جرات می توان گفت که استان آذربایجان غربی از تله محرومیت خارج شده و تنها در چند شاخص از متوسط کشوری پایین تر است که اقدامات خوبی نیز برای بهبود آنها صورت گرفته و ایمان دارم با تلاش و همت برادر عزیزم جناب آقای معتمدیان در این زمینه نیز کمبودها جبران خواهد شد.

او بیان کرد: آذربایجان غربی امروز  نقش اساسی در توسعه کشور دارد و در بسیاری از تولیدات کشاورزی و صنعتی، ورزش و سرمایه های اجتماعی حرف اول را می زند به نیکی دریافته که برای دستیابی به توسعه ای پایدار باید همه همراه باشند. شما مصداق بارز همراهی بودید و خداوند را قدردانم که وجود نازنین شما برادران و خواهرانم در جای جای این استان موجب گردید تحولات خوبی را رقم بزنیم.

استاندار اسبق آذربایجان غربی تصریح کرد: به عنوان فرزندی از دیار خراسان، سرزمین امام رئوف، مفتخرم که توفیق خدمت در سر ایران نصیب اینجانب گردید و امروز خود را فرزند این دیار می دانم و با گوشه گوشه این سرزمین خاطره دارم. مهر و محبت تان هیچ گاه از خاطر برادر کوچکتان فراموش نخواهد شد و امید و یقین دارم با وجود شما مردم نجیب و متعصب به این آب و خاک، امنیت سازان رشید، علمای فرهیخته و تدابیر دولت محترم روزهای روشنتری در انتظار است و با حضور برادر ارجمندم جناب آقای محمدصادق معتمدیان که سابقه ای درخشان در تعهد ، خدمت و عملگرایی داشته و به خوبی به استان آذربایجان غربی اشرافیت دارند دستیابی به اهداف سرعت می گیرد.یقین دارم که آقای معتمدیان در آینده یکی از شخصیت های اثرگذار و مطرح کشور عزیزمان خواهند بود و جا دارد از انتخاب این مدیر مردمی، جهادی و خستگی ناپذیر از وزیر محترم کشور و هیات دولت به نوبه خود تقدیر و تشکر نمایم.

او در پایان ضمن تشکر از مسئولان کشوری و استانی گفت: امروز که در برابر شما به پاس چهار سال همراهی و همزیستی توام با احترام و برابری ایستاده ام تا ضمن قدردانی از میزبانی شایسته تان از برادر کوچکتان، با شما خداحافظی و برایتان بهترین اتفاقات را آرزو نمایم، می خواهم بگویم همواره بیتاب مهر و محبت شما بوده و خواهم بود و برایتان از درگاه خداوند منان بهترینها را آرزومندم.

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران – مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – شهرستان صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین – شهرستان آبدانان – ایلام – شهرستان ایوان – شهرستان بدره – شهرستان چرداول – شهرستان دره شهر – شهرستان دهلران – شهرستان سیروان – شهرستان ملکشاهی – شهرستان مهران – استان تهران – شهر خلیفان – شهر سیلوانه – شهر سیمینه – استان آذربایجان شرقی – استان اصفهان – استان قم – استان یزد – استان همدان – استان هرمزگان – استان مرکزی – استان مازندران – استان لرستان – استان گیلان – استان گلستان –  استان کرمان – استان قم – استان قزوین – استان فارس – استان سمنان – استان زنجان – استان بوشهر – استان تهران – استان البرز – استان خراسان جنوبی – استان خراسان رضوی – استان خراسان شمالی – استان اردبیل – استان ایلام – شهرستان اسلامشهر – شهرستان پاکدشت – شهرستان پیشوا – شهرستان تهران – شهرستان دماوند – شهرستان رباط کریم – شهرستان ری – شهرستان شمیرانات – شهرستان شهریار – شهرستان فیروز کوه – شهرستان قدس – شهرستان قرچک – شهرستان ملارد – شهرستان ورامین – شهر شویشه – استان کهگیلویه و بویراحمد – مشهد – کرج – شیراز – تبریز – اهواز – رشت – زاهدان – ساری – دزفول – اراک – گرگان – بابل – آمل – بروجرد – آبادان – بجنورد – دلبران – شهرستان میانه – شهرستان سراب – مرند – بستان آباد – بناب – جلفا – شهرستان میانه – ورزقان – هشترود – ملکان – مراغه – عجب شیر – شبستر – آذرشهر – اسکو – محمد یار – چهاربرج – کاشان – نیشابور