رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا در این شهرستان را تشریح کرد.

به گزارش هه وال موکریان، دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون تعداد ۶ هزار و ۱۲۶ مورد مثبت مبتلا به این ویروس شناسایی شده که از این تعداد ۳ هزار و ۳۸۷ مورد مرد و ۲ هزار و ۷۳۹ مورد زن بوده‌اند.

وی با بیان اینکه ۵ هزار و ۳۳۳ مبتلا در محدوده جغرافیایی شهر و ۷۹۳ نفر در روستاهای این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند افزود: از این تعداد ۴ هزار و ۴۴۱ مورد در مراکز سرپایی غربالگری و ۱ هزار و ۶۸۵ مورد در بیمارستان مهاباد شناسایی شده‌اند.

بهزاد تصریح کرد: مجموع کل فوتی‌های این شهرستان به ۲۹۴ مورد رسیده که از این تعداد ۱۰ نفر ساکن و شهروند شهرهای دیگر کشور بوده‌اند ولی محل تولد آنها مهاباد بوده است.

وی اضافه کرد: درحال حاضر ۳۰ نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد ۱۲ مورد مثبت و ۱۸ نفر مشکوک به ابتلا هستند، همچنین از تعداد ۳۰ نفر بستری شده ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان می‌باشند و ۲ نفر نیز به دستگاه وینتیلاتور وصل هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: میانگین سنی مبتلایان به کرونا در مهاباد ۴۵ سال وبیشترین میزان شیوع در بین افراد زیر ۵۰ سال می باشد اما بیشترین موارد فوتی در سنین بالای ۶۰ سال ثبت شده است.

وی افزود: دربین افراد فوت شده ۱۷۱ نفر بیماری زمینه‌ای داشته‌اند.

دکتر بهزاد در ادامه با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا نسبت به افزایش یکباره مبتلایان در شهرستان هشدار داد و گفت: بیشترین نگرانی کادر درمان مهاباد آغاز پیک جدید کرونا از شب یلدا است.

وی افزود: کارشناسان وزارت بهداشت ۵۱ درصد از ابتلاها را منشاء خانوادگی و دروهمی‌های خانوادگی اعلام کرده‌اند و این امر در مهاباد با شدت بیشتری در جریان است.

بهزاد تصریح کرد: وضعیت کرونا در شهرستان همواره شکننده است و عدم رعایت دستورالعمل‌ها از سوی شهروندان در چند روز، شهرستان را در وضعیت قرمز و یا بحرانی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/