«فائزه عزیزی» بانوی هنرمند نقاش مهابادی به پاس قدردانی از مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، چهره پرستاران بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان را به تصویر کشید.

به گزارش سرویس فرهنگی هه وال موکریان، ۱۵ تابلوی نقاشی شده توسط این بانوی مهابادی روز چهارشنبه در آیین قدردانی از زحمات کادر درمانی بیمارستان مهاباد که با حضور فرماندار و شماری از مسوولان این شهرستان در محوطه بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد، در بخش کرونا از طرف هنرمند خوش ذوق “فائزه عزیزی” تقدیم پرستاران و کادر درمانی این بیمارستان شد.

«فائزه عزیزی» در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای شیوع کرونا و همزمان با آغاز قرنطینه خانگی برای قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی و باتوجه به توانایی هنری که داشتم، تصمیم به نقاشی چهره تعدادی از پرستاران بخش کرونا گرفتم.

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین‌ماه امسال کار نقاشی چهره پرستاران در ابعاد بزرگ ۷۰*۵۰ را شروع کردم که پس از سه ماه تلاش توانستم ۱۵ تابلوی بزرگ نقاشی را به اتمام رسانده و امروز تقدیم می کنم.

این بانوی هنرمند بیان کرد: لازم است از خدمات ارزنده و شبانه‌روزی تلاشگران عرصه سلامت که به حق این روزها، به دور از خانواده در جهت تامین و حفظ سلامت شهروندان با تمام توان در حال خدمت و فعالیت هستند، قدردانی کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز اظهار داشت: پرستاران و کادر درمانی این بیمارستان از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا به صورت شبانه روزی برای مبارزه با این ویروس با تمام توان در خدمت مردم بودند.

امیر بهزاد اضافه کرد: این روزها مردم بیش از گذشته قدرشناس خدمات کادر درمانی بیمارستان‌ها هستند و نسبت به سختی کار آنها و خدماتی که این قشر برای جامعه دارد، آگاه هستند.

وی تاکید کرد: بهترین سپاس‌ و قدردانی از مدافعان حریم سلامت این است که با خود مراقبتی مانع گسترش بیشتر این بیماری در جامعه شویم تا دامنه شیوع این اپیدمی روز به روز کاهش یافته و به کنترل درآید. هنرمند مهابادی

ویروس کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

انتهای پیام /

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران –  مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین