محدودیت‌های کرونایی روزهای شنبه و یک شنبه مورخه ۲۹ و ۳۰ آذرماه اعلام شد.

به گزارش هه وال موکریان، ستاد مبارزه با کرونا در استان آذربایجان غربی در خبری اعلام کرد: برابر با مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص پیش بینی برنامه های ویژه محدودیت در شب یلدا؛ ساعت خاتمه فعالیت اصناف به غیر از گروه یک مشاغل در روزهای شنبه ۲۹ و یکشنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۸ تعیین و ممنوعیت منع تردد شبانه از ساعت ۲۰ اعمال می گردد.

لازم به ذکر است محدودیت های فوق صرفا مربوط به روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو به مناسبت شب یلدا بوده و پس از آن محدودیت ها متناسب با مفاد طرح جامع مدیریت هوشمند اجرایی می شود.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد در این رابطه اظهار کرد: پیشتر اعمال محدودیت‌های ساعت ۲۱ الی ۴ صبح در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر صورت می‌گرفت اما بر اساس دستورالعمل جدید ممنوعیت تردد شبانه در شهر مهاباد نیز اجرایی شده و تخلفات به وسیله دوربین و نیروهای راهنمایی و رانندگی در شب اعمال می‌شود.

بر اساس مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در روزهای شنبه و یک شنبه مورخه ۲۹ و ۳۰ آذرماه محدودیت‌های بیشتری در این ۲ روز اعمال می‌شود و ساعت خاتمه فعالیت اصناف به غیر از گروه اول ساعت ۱۸ تعیین شده و ممنوعیت تردد شبانه نیز از ساعت ۲۰ الی ۴ صبح صورت می‌گیرد.

در همین رابطه فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد نیز به مناسب فرا رسیدن شب یلدا اطلاعیه‌ای صادر کرد و در آن شهروندان را به پرهیز از دورهمی و مهمانی بدلیل شیوع ویروس مرگبار کرونا دعوت کرد.

متن اطلاعیه بدین شرح است:

شب یلدا را پیش رو داریم و به رسم سنت دیرینه، هرساله مردم این شب را با شب نشینی و مهمانی خانوادگی جشن می‌گیرند، از مردم قدرشناس مهاباد می‌خواهیم که با توجه به شرایط فعلی و بنا به توصیه و تاکید پزشکان و متولیان امر بهداشت و درمان از هرگونه اقدام نسبت به برگزاری دورهمی و شب نشینی در شب یلدا همانند آئین نوروز و دیگر مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی خودداری کنند. بایستی در این شرایط حساس با عمل به توصیه‌های بهداشتی و با تداوم همکاری‌ها، زحمات طاقت فرسا و نفس گیر پزشکان، پرستاران و کادر درمان که اکنون به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با این ویروس منحوس هستند را کم کنیم.

فرماندهی انتظامی شهرستان مهاباد نیز در راستای حفظ جان و سلامتی مردم عزیز پای کار خواهد بود و بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت‌ها به مناسبت شب یلدا، با هرگونه تردد متخلفان محدودیت‌های کرونایی برخورد و اعمال قانون خواهد کرد. امید است که با همراهی مردم و اعمال محدودیت‌های تردد شاهد شکست قطعی این ویروس منحوس در کشور باشیم.

انتهای پیام/