مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوکان از شستشو و لایروبی بیش از 74 کیلومتر از شبکه فاضلاب این شهر خبر داد.

به گزارش هه وال موکریان، سلمان خدایاری در گفت و گو با روابط عمومی آب و فاضلاب بوکان گفت: از ابتدای سالجاری جهت حفظ بهداشت شهری، جلوگیری از پس زدگی و در راستای بهبود عملکرد، بخش اعظمی از خطوط شبکه و جمع‌آوری و دفع فاضلاب به طول بیش از ۷۴ کیلومتر شستشو و لایروبی شده است.

وی افزود: این لایروبی به صورت مکانیزه و توسط دستگاه واترجت انجام گرفته است.

خدایاری خاطرنشان کرد: عملیات لایروبی بر اساس برنامه زمانبندی شده و با نظارت دقیق و مستمر کارشناسان مدیریت فاضلاب شهری انجام می شود که با انجام این فعالیت ها ، علاوه بر اعمال مدیریت هر چه بهتر بر روی شبکه، آمار حوادث و مسدودیت گرفتگی های شبکه فاضلاب نیز به نحو چشمگیری کاهش می یابد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوکان از سم پاشی ۳ هزار فقره منهول از ابتدای سالجاری جهت مبارزه با حشرات موذی و سوسری ها خبر داد و افزود: همچنین از ابتدای سال تا کنون ۳۴۵ مورد رفع اتفاقات شبکه و خط انتقال فاضلاب و ۶۷۰ فقره اتفاقات انشعاب انجام گرفته، تعداد ۷۴ مورد دریچه فاضلاب در معابر هم سطح سازی و بیش از ۸۵ مورد اصلاح انشعابات غیر فنی انجام شده است.

مدیر آبفای بوکان در پایان گفت: در حال حاضر بیش از ٣١٠ کیلومتر شبکه فاضلاب مدرن و سنتی در بوکان اجرا شده است که بیش از ۶۰۰۰۰ مشترک از خدمات بهداشتی فاضلاب بهره مند شده اند.

انتهای پیام/

اروميه – اشنويه – بوکان – پلدشت – پيرانشهر – تکاب – چالدران – چايپاره – خوي – سر دشت – سلماس – شاهين دژ – شوط – ماکو – مهاباد – مياندوآب – نقده – بانه – بيجار – دهگلان – ديواندره – سروآباد – سقز – سنندج – قروه – کامياران –  مريوان – سردشت – استان آذربایجان غربی – استان کردستان – استان ایلام – استان کرمانشاه – اسلام آباد غرب – پاوه – ثلاث باباجانی – جوانرود – دالاهو – روانسر – سر پل ذهاب – سنقر – صحنه – قصر شیرین – کرمانشاه – کنگاور – گیلانغرب – هرسین