رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: با وجود فصل زمستان و کرونا، یلدا و سنت‌های قدیم می‌توانند در حال حاضر دردسرساز شوند.

به گزارش هه وال موکریان، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ممکن است بنا به درخواست وزارت بهداشت محدودیت‌های جدیدی در شب یلدا اعمال شود. دورهمی

او ادامه داد: بیش از  ۵۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا نتیجه حضور در دورهمی های خانوادگی است. خواهش می‌کنیم مردم از برگزاری هرگونه مهمانی و دورهمی خودداری کنند.

جهانپور افزود: امسال برگزاری شب یلدا در خانه‌ها و خانواده‌ها شکل و سبک سال‌های گذشته را نخواهد داشت، اما امیدواریم در زمینه اعمال محدودیت‌ها در شب یلدا مصوبات خوبی داشته باشیم.

او گفت: اگر محدودیت‌ها رعایت نشود، ممکن است شاهد بازگشت روند صعودی ابتلا به کرونا در جامعه باشیم. همچنین  با وجود فصل زمستان و کرونا، یلدا و سنت‌های قدیم می‌توانند در حال حاضر دردسرساز شوند.

جهانپور در پایان تاکید کرد: قطعا مردم در برگزاری یلدایی سالم مشارکتی مضاعف خواهند داشت و از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی دوری می‌کنند

انتهای پیام/